Archiv odkaz Blog odkaz chat odkaz

Nacházíme se v období hlubokého středověku, v období 13 .století n.l. Vešel jsi právě do državy zvané Ingwirth Hold rozkládající se na západním pobřeží ostrova Irsko. Království se nachází v nelehkém období po převratu. Starý král byl odstraněn a nastávají nové pořádky. Na trůnu stanula jeho mladá vdova Jasmine O'Ravenheart, po boku s temným rytířem Marcusem. Královna vládne pevnou ale láskyplnou rukou se snahou o stabilitu a udržení pořádku. Proslýchá se, že ale uzavřela temnou smlouvu s Temným rytířem a dokonce, že to byla ona kdo starého krále nechal zabít...(čtěte dále)

***NOVÉ ZPRÁVY PRO LID***

Maxmilián Werner

Nick: Bred

https://ingwirth-hold.blogspot.com/2017/10/maxmilian-werner.html


1. Jméno a příjmení

Maxmilián Werner

2. Rasa

čaroděj

3. Věk

25 let

4. Pohlaví

muž

5. Kasta a povolání

měšťan, ranhojič na volné noze

6. Povaha, vzhled a záliby

    Je poměrně vysoký - měří 1,86 cm a je spíše štíhlé, atletičtější postavy s výraznými šlachami a vystouplými žílami na pažích. Do nabušeného ramba má Maxmilián opravdu daleko neboť on rozhodně není ten typ co by se oháněl mečem nebo živil fyzicky náročnou prací jež by se mohla na jeho figuře nějak významněji podepsat. Jeho pleť má bledší odstín, což svědčí o tom že na slunci jej příliš neuvidíte, obvykle je totiž někde zalezlí a věnuje se svým zájmům. Na jeho tváři vás jako první zaujmou jeho pronikavě modré oči jež ale v tlumeném světle nabývají spíše zeleného odstínu, na slunci naopak připomínají čirou modř. Černé, obvykle rozcuchané vlasy jejichž úpravu ponechává větru. Tmavé, ne příliš výrazné obočí ohraničující jeho zvláštně uhrančivý pohled, plnější zajímavě tvarované rty,.. Ve zkratce řečeno není na první pohled nikým kdo by v davu upoutal vaši pozornost ale ani nikým, koho by jste úplně snadno přehlédli a vypustili z paměti.
   Jistě vám při bližším ohledání jeho osoby neunikne fakt, že je na své schopnosti a úspěchy náležitě hrdý což ostatně vyplývá už  z jeho chování -  je totiž dost arogantní a sebevědomí (nebavíme se tu však o zdravé formě sebevědomí), tudíž je také v mnoha ohledech ješitný. Ego je něco na co si nenechá sáhnout a tak se nezřídka kdy pustí s někým do hádky a pokud se zrovna nenachází ve střízlivém stavu a je z něčeho podrážděný, je pak schopný se s vámi klidně porvat do krve. Dále je paličatý, cení si upřímnosti na úkor citů druhých a je tím pádem v mnoha věcech sobecký a necitelný, což bude nejspíše důvodem proč nemá žádné přátele - těžko by s ním někdo vydržel déle než jen pár dní, ono i těch pár hodin by bylo více než dost na to aby vás dokonale odradil od snahy poznat jej trochu blíže a ani potom co by se vám to třeba podařilo, nedospěli by jste k ničemu novému co by vás přimělo ke změně názoru na jeho osobu. 
   Jediné pro co si jej lidé cení jsou jeho léčitelské schopnosti a dalo by se říci, že je ochotný ošetřit naprosto kohokoliv bez rozdílu - nejen šlechtu ale i chudé. Není sice žádným filantropem, ani lidumilem ale dle jeho názoru má nárok na ošetření každý bez rozdílu, ačkoliv to dělá především proto že jej to jednoduše baví. Žije svou prací a neustálý přísun pacientů mu skýtá možnost zdokonalovat své stávající schopnosti a učit se novým - snaží se léčitelství rozvíjet. Takže je dost možné že vás jeden den urazí a totálně svým chováním rozdupe vaše sebevědomí, ale druhý den vám klidně zachrání život přestože si třeba neodpustí drobnou poznámku o tom, že by bylo pro svět mnohem prospěšnější kdyby vás nechal pojít. Nic to však nemění na tom že vám ten život zachrání. Neúspěchů - případů že by v jeho péči někdo zahynul skutečně mnoho není a když už, jednalo se především o případy kdy byl dotyčný v opravdu hodně zuboženém stavu. Ale když už mu někdo pod rukama zemře, nečiní mu nejmenší potíže tělo rozpitvat aby zjistil přesnou příčinu a rozšířil si obzory svých vědomostí. Když se jedná o práci, neštítí se naprosto ničeho. Vidí příležitost a chopí se jí bez ohledu na to zda to k čemu se chystá postrádá slušnost či morálku, jeho cílevědomost nezná mezí a můžete si být jistí tím, že po boku tohoto mladíka pro vás nabude slovo "výstřední" zbrusu nového významu. Je to zkrátka někdo, na něhož si uděláte buďto čistě záporný názor a nebo vaše pocity z něj budou silně rozporuplné. Nikdy nevíte jestli ho máte něčím vzít po hlavě hned nebo až za chvíli na což vám klidně drze odsekne: "Zachování mých mozkových buněk je přednější než tvá primitivní potřeba ulevit si." - A po tomhle ho po té hlavě nejspíše určitě vezmete - pokud jste to tedy už předtím neudělali a nenapřáhnete se rovnou k další ráně. Sarkasmus a uštěpačné poznámky jsou u něj na denním pořádku.
   Mezi jeho záliby bezpochyby patří právě jeho práce, je to dle jeho vlastních slov nikdy nekončící studium na němž si pravděpodobně vypěstoval závislost - nebo tak vám to nejspíš bude připadat když se vám na něj naskytne pohled při práci. Velice rád čte a vede knihy o svých poznatcích které se dle jeho vlastních slov nepochybně později v léčitelství zužitkují.
  

7. Životopis

    Narodil se jako syn bohatého měšťana do relativně pokojné a milující rodiny jako jeden ze tří sourozenců. Má ještě staršího bratra a sestru se kterými ztratil kontakt ve chvíli kdy se na základě jeho zájmu o léčitelství (ač v té době čistě dětského), jeho otec rozhodl zaplatit mu studium u vladařova ranhojiče zhruba v jeho sedmi letech. Nejprve se učil číst, psát a jeho studium se skládalo především ze čtení knih a asistování svému mistrovi což se skládalo jen z podávání obkladů nebo nástrojů. Od mala byl velice všímaví a rychle se učil všemu co viděl nebo co si přečetl. Kdykoliv se mu naskytla příležitost sledovat svého starého mistra při práci, nespouštěl z něj oči a doslova hltal vše co dělal. Mistr v něm viděl velký potenciál což bylo jedním z hlavních důvodů proč jej přijal - všiml si jeho magických předpokladů na jejichž rozvoji začal velice brzy pracovat. Bylo k nevíře jak snadno byl Maxmilián schopen přečtené informace a postupy zužitkovat a uvést do praxe. Nebylo tedy divu že s léty pilného studia a učení, byl schopen pracovat sám  aniž by bylo potřeba dohledu jeho mistra. Jediným problémem byla jeho lačnost po nových poznatcích a nedostatek taktu v jednání. Maxmiliánova prostořekost byla jediným důvodem proč jej s sebou mistr raději nikam moc nebral ani tehdy když byl pozván na nějaký ples, či společenskou akci ale Maxmiliána nic podobného stejně nikdy příliš nelákalo. Nějak nechápal proč by se měl s tím či oním bavit o tom co se tomu či onomu kde přihodilo. Intriky, drby, konverzace šlechtické či městské smetánky mu připadala stupidní a povrchní. Naprostá ztráta času který by se dal bezpochyby využít jinak a efektivněji. Nikdy neměl problém dát náležitě najevo to co si myslí a když jej někdo nebo něco obtěžuje byť jen tím že mu názory daného člověka připadají hloupé, klidně mu to řekne do očí a pak se obvykle strhne bitka protože co si budeme povídat, málokdo z vyšší vrstvi se nechá urážet takovým... Individuem za nějž je Maxmilián považován. Zkrátka a dobře, kdykoliv vlezl do společnosti, koukal z toho akorát  jeden velký průser.
   Důvodem proč opustil své rodné město bylo jednoduše to, že byl vládcem vykázán pro neúctu k mrtvím. Nejednou se totiž vloupal do márnice aby mohl na tělech provádět své studie což se pochopitelně nelíbilo blízkým mrtvého kteří rozhodně nestáli o to aby jejich zesnulé pitval nějaký ujetý magor - přestože velice úspěšný a ceněný pro své znalosti i schopnosti - což bylo jediným důvodem proč nebyl za své prohřešky rovnou popraven, ale vykázán a v neposlední řadě na tom mělo nemalou dávku působnosti také to, že jeho dosavadním mistrem u kterého se učil,  byl osobní ranhojič vládce. Maxmilián měl nastoupit po mistrově skonu na jeho místo, ale lid byl jeho výstřelky už přespříliš pobouřený a Maxmilián k vykonávání takového postu neměl dostatečné způsoby. Nebylo tedy jiné možnosti než jej popravit nebo vykázat, naštěstí se vládce přiklonil k tomu druhému. Dobrý rok a půl jen cestoval a hledal místo kde by se mohl usadit,  ale naučil se nezůstávat nikde příliš dlouho. Je to tak pro něj nejspíš nejlepší. Nyní jej kroky zavedli do města zvaného Ingwirth-hold.
 

8. Schopnosti

   Krom magie léčení ( která jest rozvinuta na podstatně vyšší úrovni než by jste muži jeho věku přisuzovali), zvládá amputaci končetin, pouštění žilou, podvazování krvácejících cév u amputovaných končetin, vypalování ran a další zákroky (pochopitelně vztahující se k době v níž se hra odehrává). Dovede vyrobit léčivé masti, či lektvary které podpoří hojení nebo uleví od bolesti - vyzná se v omamných látkách při čemž si i on čas od času rád něco šlehne.
Mimo jiné umí číst a psát - je tedy vzdělaný. 
   Boj s meči a se zbraněmi je v jeho případě něco, na co opravdu není stavěný. Ne že by nebyl schopen se bránit, nebo vám pořádnou vrazit -  to samozřejmě dovede ale nedá se říci že je to jeho silná stránka, v podstatě ji neměl v životě příležitost jakkoliv rozvinout a nepotřeboval to.
   Co se týče tzv. vyšší úrovně léčení, Maxmilian je schopný něčeho, co by se dalo nazvat operací - respektive operuje poslepu aniž by musel dotyčného otevřít a riskovat tím vykrvácení nebo infekci. Funguje to na bázi dokonalé znalosti lidského těla jako takového a použití magie "vnitřně" tedy že mu jeho schopnosti umožní "procítit" zasažené místo a dle toho postupovat.

9. Ostatní

Faceclaim: Benedict Cumberbatch


10. E-mail: Wapath@seznam.cz


Žádné komentáře:

Okomentovat